Bengal Kedisi Bakımı ve Özellikleri

Bengal Kedisi Bakımı ve Özellikleri hakkında genel bilgiler
Bengal Kedisi özellikleri

Vahşi görünüşlü leopar desenli bir ev kedisi istiyorsanız yeni melezlenen bir tür olan Bengal kedisi tam size göre. 3-4 kedinin melezlenmesi ile üretilen bu kediler oldukça özel hayvanlardır. Güçlü bir anatomik yapıya ve bağışıklık sistemine sahiptirler. Size bu yazımızda genel bakımları ve özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Oldukça oyuncu olan bu ırk kedilerimiz bir köpek gibi attığınız maddeleri geri getirmek üzerine bile eğitilebilirler. Su ile de oldukça iyi ilişkileri bulunan bengal kedileri ile beraber duş bile almak mümkündür. Size maddeler bakımlarından ve özelliklerinden bahsedeğiz.

Bengal Kedisi Beslenmesi:

Bengal kedileri güçlü bir çene yapısına sahiptirler. Anatomik yapıları elverdiği ve diş sağlığı içinde iyi bir seçenek olan kuru mamalarla beslenebilirler. Çok hareketli ve özel kediler oldukları için yüksek enerji düzeyine sahip kaliteli kuru mamalar tercih edilmelidir.

Bengal Kedisinin evde bakımı
Bengal Kedisi Evde Bakımı

Aşırı Kilo Problemleri:

Çok hareketli ve oyuncu olan Bengal Kedileri eğer enerjilerini yeterince harcayamazlar ise obeziteye oldukça yatkın türlerdir.

Oyunculuk:

Kedi türleri arasında en oyuncu türlerden bir tanesidir. Ona görevler verip hareket etmesini sağlamanız gerekir. Kedilerin hareket etmesini sağlayan oyuncaklardan edinmek işinizi kolaylaştırabilir.

Arkadaş İhtiyacı:

Eğer yukarıda belirttiğimiz oyun zamanını kedinize her gün ayıramıyorsanız. Bir kaç tane daha aynı ırkta kedi edinerek birbirleriyle zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bu hem kedinizi stresten hemde obaziteden uzak tutar.

Arkadaş Bengal Kedileri Bengal Kedisi Bakımı ve Özellikleri
Bengal Kedileri

Suyu Seven Kediler:

Evet yanlış duymadınız Bengal kedileri eğer yavru dönemlerinden su ile korkutmaz ve yavaş yavaş suya ve banyo yapmaya alıştırsanız. Su oynayarak zaman geçirebilirler çok rahat banyo yapabilirler. Özellikle akan sular örneğin bir musluktan akan ince bir su onları uzun süre oyalayabilir.

Suyu Seven kedi türleri
Suyu Seven Kediler

Bengal Kedisinin Melezlendiği Irklar:

Yapay bir ırk olan Bengal kedileri British Short Hair & Habeş Kedisi & Asya Leopar kedilerinin farklı çaprazlamalarla çiftleştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır.

Üstün Zekalı Bir Irk:

Bengal kedileri kedi ırkları arasında en zekilerinden bir tanesidir. Klasik kedi eğitimleri ( Tuvalet vb.) dışında köpeklere has cisimlere odaklanan görev içeren getirme, götürme, yakalama, ödüllendirme içeren eğitimlerinden bazılarını gerçekleştirebilirler. Bir köpek gibi atılan bir cismi sahibine geri getirdiği sıkça rastlanan bir durumdur.

En zeki kedi ırkı
Bengal Kedisi

Geniş Alan İsterler:

Bir oyun odası veya bahçe ayırmaz iseniz onlara ortalığı dağıtan birer yaramaz çocuktan farkları kalmayabilir. Eğer bu ırk kediyi sahiplenecekseniz ona bu imkanları sunmalı ve çoğu diğer ırk kediden daha fazla ilgi göstermelisiniz.

Bengal kedisi alan ihtiyacı
Bengal Kedisi

Yavru Bir Bengal Kedisi Sahiplediyseniz:

Eğer bu ırk kedimizi sahiplenmeye karar verdiyseniz gerekli bilgilere yavru kedi bakımı yazımızdan detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Benimde en sevdiğim ırklardan biri olan Bengal Kedileri hakkında bilgiler verdik. Aklınıza takılan her türlü sorun için yazımıza yorum yapabilirsiniz.

Yazar: vetbey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir